אודות

שלום ותודה שבחרתם לבקר באתר שלי!

שמי שי,נשוי לאישה מדהימה בשם קארין, אב לארבעה ילדים מקסימים, גר ברחובות.

אני בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה B.P.T משנת 2005 מבית ספר למקצועות הבריאות- הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א ובמהלך השנים צברתי ניסיון רב בתחום השיקום האורטופדי, שיקום פציעות ספורט, טיפול בסחרחורות, טיפול במפרק הלסת (TMJ) , טיפול ושיקום רצפת אגן גברים והתאמת מדרסים.

במהלך שנות עבודתי שימשתי גם כפיזיותרפיסט קבוצת הכדוריד של מכבי ראשון לציון גברים, אלופת המדינה (2006) ופיזיותרפיסט קבוצת הכדורסל של מכבי ראשון לציון גברים בין השנים 2007-2008.

אני מאמין בטיפול אישי התפור לצורכי המטופל. מניסיון של אלפי מטופלים במהלך שנות עבודתי במסגרות של קופות החולים והמגזר הפרטי בשילוב השתלמויות וקורסים פיתחתי מיומנות קלינית לאבחון מדויק של מקור הבעיה הפיזיקלית והגורם לכאב ועל סמך כך אני בונה תוכנית טיפול המתאימה לצורכי המטופל שמטרתה להחזיר את האדם לתפקוד הפונקציונאלי היומיומי אליו היה רגיל לפני אותה פגיעה פיזיקלית.

אני מקבל בקליניקה ברחובות ובמידת הצורך מגיע גם לבית המטופל.

אתם מוזמנים להמשיך ולבקר באתר, בריאות ואהבה!

שי

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

דורבן, צביטה, שחזור רצועה, פריצת דיסק אקוטית וסחרחורת ווסטיבולרית- מה זה ה"קללות" האלו?

"פיזיותרפיסט?"
"מה, אתה עושה משאזים..?"
באמת לומדים את זה באוניברסיטה..?" 4 שנים??!!"
 במהלך השנים נשאלתי לא פעם ולא פעמיים את השאלות האלו ולהפתעתי  גיליתי שמה שנראה לי כל כך ברור ונהיר לגבי המקצוע שלי, לא כך הוא המצב עבור חלק נכבד ולא מבוטל מהציבור,וחבל.

הפיזיותרפיה היא עולם ומלואו ויכולה לתת פתרון יעיל למגוון רחב של בעיות רפואיות ולשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של האדם הסובל מאותן בעיות וכאבים שנופלים עלינו כך פתאום במהלך חיינו.

דבר נוסף שהופתעתי לגלות הוא כמה המקצוע המעניין,המקצועי והחשוב שבחרתי לעסוק בו סובל מדימוי ציבורי נמוך גם בקרב האדם הפשוט ברחוב וגם בקרב מערכת הבריאות,דבר שמקומם אותי מאוד ואני מקווה שלאחר שתכירו אותי הדעה הרווחת תשתנה לטובה.

באתר זה אנסה לתת לכם הצצה לחיי המקצועיים,מקרים מעניינים של מטופלים (כמובן בעילום שם.), טיפים והבהרות לגבי בעיות אורטופדיות שונות והרבה הרבה מקרים מצחיקים ומשונים שנתקלתי בהם במהלך עבודתי. מקווה שיהיה לכם מעניין ומהנה לקרוא את הרשומות וכמובן שאשמח לקבל שאלות על כל נושא הקשור לתחום הטיפולי בכלל והפיזיותרפיה בפרט ואני מבטיח להתייחס ולענות עליהם במלוא הרצינות. אז יאללה, נצא לדרך!

פורסם בקטגוריה אודות | עם התגים , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

טיפול בחולשת שרירים ברגליים בריצה ע"י חגורת אגן- המשך…

ובכן, מהו ההסבר לשיפור המיידי בכוח השריר באותו מקרה?

נלך מעט אחורה: על מנת שתהיה תנועה במפרק, השריר המניע מתחבר בדרך כלל למבנה גרמי (עצם) מעל ומתחת למפרק וכאשר השריר מתכווץ המפרק נע.

על מנת ששריר יתכווץ בצורה אופטימלית, שתי נקודות האחז שלו חייבות להיות יציבות על מנת שהכוח המופעל בכיווץ יתועל בצורה אופטימלית לתנועה חלקה במפרק בעוצמה הרצויה. לעיתים כתוצאה מנפילה או חבלה לאגן, מפרקי האגן מאבדים מעט את היציבות שלהם, נוצרת תנועה עודפת בין מפרקי האגן וכתוצאה מכך, שרירים המחוברים לאותם מפרקים, בזמן כיווץ , לא מסוגלים להעביר את כל כוח הכיווץ למפרק הרלוונטי, במקרה שלנו ירך וברך , ולכן במהלך הריצה אותם שרירים מתעייפים מהר ומתחילים לכאוב. שימוש בחגורת אגן מספקת תמיכה חיצונית למפרקי האגן ונותנת לשרירים את היכולת לחזור לתפקד בצורה אופטימלית כמעט ולהתחזק מהר יותר, כמובן בנוסף לטיפול פיזיותרפי מנואלי וכך החזרה לתפקוד מהירה יותר

jakob-owens-190797 .

בשיטת האבחון והטיפול שלי אני מוצא את המקורות להופעת הסימפטום ומטפל בהם בנוסף לטיפול מקומי באותו כאב, גישה הוליסטית (כוללת) המביאה לתוצאות מהירות וחזרה לתפקוד הרצוי בצורה אופטימילת.

תמשיכו לרוץ, תהיו בריאים ותשמרו על עצמכם!

שי

פורסם בקטגוריה מקרים מהקליניקה | עם התגים , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

חולשת שרירי רגליים בריצה וחגורת אגן (???)-מקרה מהקליניקה

שבוע טוב חברים!

עונת המרתונים החלה ולקליניקה מגיעים יותר ויותר מטופלים הסובלים מפציעות הקשורות לריצה או לעומסים המתגברים לקראת ריצות נפח בעיקר של חצי מרתון ומרתון מלא.

א. מטופל ותיק שלי,אדם בגיל העמידה שרץ כבר מספר מרתונים בחייו, הגיע עם תלונה על כאבים באזור הירך האחורית משמאל, שהופיעו באופן ספונטני במהלך אחת מריצות ההכנה למרתון ירושלים המתקרב. הכאבים החמירו כאשר באחת הריצות דרך לא טוב וסובב את הקרסול וכתוצאה מכך נפל ונחבל בצידו השמאלי של הגף, בירך ובאגן.

בבדיקה אובייקטיבית שביצעתי מצאתי חולשה משמעותית של שרירי הירך האחוריים משמאל לעומת צד ימין,בעיקר בשריר הגלוטאוס מקסימוס ושרירי ההמסטרינגס. השתמשתי בחגורת אגן ,חגורה המייצבת ותומכת במפרקי האגן ובמקומות חיבור של השרירים לאגן ובבדיקה מחודשת של כוח שריר נמצא שיפור משמעותי בכוח של אותם שרירים שנמצאו חלשים, מדהים לא?

א. הודרך לחזור לריצה בצורה מבוקרת תוך שימוש בחגורת האגן והותאמה לו סדרת תרגילים ספציפית לחיזוק שרירי הירך האגן והגב התחתון

כבר למחרת א. חזר לרוץ ודיווח על הקלה משמעותית בכאבים וביכולת הריצה.

jenny-hill-202432

איך זה קרה? בפוסט הבא….

שבוע  מעולה לכולנו

.

פורסם בקטגוריה מקרים מהקליניקה | עם התגים , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

פיזיותרפיה לרצפת אגן בטיפול בהפרעות מתן שתן

הפרעות במתן שתן או אי שליטה על מתן שתן היא בעיה שכיחה בקרב גברים שעברו ניתוחים להסרת פרוסטטה, טיפולי הקרנות,לאחר אירועים מוחיים ועוד.

מחקרים מראים ששכיחות הופעת התופעה בגברים שעברו כריתה ראדיקלית של הפרוסטטה מגיעה ל60%!!! בעיה זו משפיעה באופן משמעותי על בריאותם והדימוי העצמי של אותם גברים, תחושות הבושה המלוות גברים צעירים הנדרשים להתנהל עם חיתול, להצניע את ריחות השתן, לחפש באופן מתמיד היכן השירותים הקרובים ביותר, להימנע משתיית קפה ואלכוהול- פגיעה משמעותית באיכות החיים.

פיזיותרפיה לשיקום רצפת אגן נחשבת כאופציית הטיפול הטובה ביותר שאתם לא מודעים אליה! לצערי המודעות בקרב הרופאי המשפחה והאורולוגים עדיין נמוכה על מנת שידעו להפנות את אותם גברים לפיזיותרפיסטים המתמחים בטיפול הייחודי הזה וכן הציבור הכללי אינו מודע שאפילו קיימת אופציית טיפול כזו לגברים.  אז היא קיימת והיא יעילה מאוד.

הפגישה בקליניקה תכלול ראיון ראשוני ובדיקה ידנית , הטיפול יורכב מתרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן ומתן תרגילים לתרגול עצמי. בבית,טיפול מנואלי , אימון שלפוחית וטיפול התנהגותי.

הטיפול הוכח כיעיל, הוא לעיתים פולשני אך במידה מעטה.

לפרטים נוספים ניתן ליצור עימי קשר.

המשך יום מקסים ואיחולי בריאות

שי סיגלר פיזיותרפיסט מוסמך BPT

פורסם בקטגוריה Uncategorized, שיקום רצפת אגן גברים | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

טיפול פיזיותרפיה לסחרחורת

שמתי לב שישנם תקופות בשנה, בעיקר בתקופות המעבר, שבהן ישנה עליה משמעותית במספר הפניות אלי לגבי התקפי סחרחורת, רובן על רקע ווסטיבולרי.

מאפיינים:

  • הופעה פתאומית של הסימפטומים,בדרך כלל מוקדם בבוקר או בניסיון לקום משכיבה לאחר שנת הלילה
  • סחרחורת סיבובית חזקה,יכולה להימשך כשתי דקות,לעיתים מלווה בתחושת בחילה או הקאה
  • הסחרחורת מופיעה בשינויי תנוחה,לדוגמא: סיבוב הראש במיטה מצד לצד, מעבר שכיבה ישיבה, הרמת הראש למעלה או הורדת הראש למטה

לעיתים הסחרחורת חולפת ספונטנית ללא כל טיפול, אך במקרה שהסחרחורת אינה חולפת גם לאחר מספר ימים, אני ממליץ לפנות לטיפול אצל פיזיותרפיסט מוסמך המתמחה בטיפול הסחרחורת מסוג כזה.

הטיפול אינו ארוך ואינו כואב ,ב90% מהמקרים הסחרחורת תחלוף אחרי טיפול אחד!!!

לתיאום תור לטיפול ניתן ליצור עימי קשר בנייד 0509891909

איחולי בריאות וסופש שקט!

שי

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים , , , , , , , | כתיבת תגובה

האם לדלקת בשריר צריך לקחת אנטיביוטיקה?

פעמים רבות פונים אלי מטופלים עם אבחנה של "דלקת בשריר" שקיבלו מהאורטופד ותוהים מדוע לא קיבלו אנטיביוטיקה לטיפול בדלקת. במאמר הקרוב אנסה להסביר את ההבדל ודרכי הטיפול בין סוגי הדלקת השונים,איחולי בריאות ושבוע טוב!

שי סיגלר פיזיותרפיה הוליסטית

קיים לפעמים בלבול רב ואי הבנה בקרב הציבור  בנוגע להבדלים בין תגובה דלקתית של הגוף לגורם או זיהום חיצוני, כלומר חיידק או וירוס שנכנס לגוף למחזור הדם דרך חתך או דרכי הנשימה לבין תגובה דלקתית של הגוף לפגיעה טראומטית מגורם חיצוני ברקמות כגון חתך,נקיעת קרסול,שבר,קרע בשריר וכו'. במאמר זה אסביר מהי התגובה של הגוף לכל אחת מהפגיעות והשונות בתגובה בין הפגיעות.

 

מהי דלקת?

דלקת היא תגובה הגנתית של הגוף ע"י שימוש במערכת החיסונית שלו (immune system) לפגיעה ברקמות הגוף כאשר קיימת תגובה שונה לחדירת חיידק/וירוס למערכות הגוף ותגובה שונה לפגיעה של הרקמות ע"י טראומה כגון נקע,חתך,פגיעה בגידים,שחיקת סחוס,קרע בשריר ועוד.

 

תגובה דלקתית לחיידק/וירוס:

כאשר חודר למערכת הדם גורם זר מחוץ לגוף כמו חיידק או וירוס,תאי הדם הלבנים מזהים את אותו גורם זר ומתחילים להתקיף ולבודד אותו על מנת שלא יגרום נזק לגוף. תאי הדם הלבנים גורמים לגוף להפריש כימיקלים מסוימים למערכת הדם ואותם כימיקלים מתקיפים את החיידק…

View original post 485 מילים נוספות

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

אני דוקר ….וזה עושה לך טוב!

דיקור מערבי- כלי טיפולי חדש שרכשתי המשדרג את הטיפול בכאבים על רקע אורטופדי שמקורם במערכת השרירים, כל שאר הפרטים בפוסט- קריאה מהנה!

שי סיגלר פיזיותרפיה הוליסטית

שלום חברים,

יש לי מזל רב שהתברכתי במקצוע מרתק וממלא שכל הזמן מאתגר אותי,מפתיע אותי ומחדש את העובודה היומיומית עם אנשים. וזו בעצם הסיבה להעדרותי.אני מאוד שמח לשתף אותכם בטכניקה מדהימה שרכשתי לאחרונה – דיקור יבש

"דיקור יבש" היא אחת הטכניקות החדשות שנכנסות בשנים האחרונות לתחום הטיפולי בכאבים במערכת המוסקלו- סקלטלית (שריר-שלד).
כ
שאני חושב על זה קצת יותר לעומק אני מגלה שמסלול החיים שלי הוביל אותי לטכניקה הזאת בצורה מאוד ישירה:
כנער,ביליתי ב"עמק האלכוהול" בקריות,
גרתי בראשון לציון ובסופו של דבר התחתנתי עם מדקרת סינית,
אי אפשר להתחמק מזה!!!

ועכשיו ברצינות, במהלך עבודתי אני נתקל במטופלים המתלוננים על כאבים שמקורם במערכת השלד שריר וכאשר ממששים את האזור הכאוב, אצל רובם המוחלט קיימות נקודות טריגר (trigger points), אותה "גולה" בשריר שבמישוש מפיקה כאב מאוד חזק ולעיתים קרובות גם הקרנה של כאב במסלול מסויים לאורך הגפה.

נקודות הטריגר מתפתחות בשרירים מסיבות רבות, כגון: יציבה לא נכונה, תנוחות עבודה…

View original post 377 מילים נוספות

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

פיזיותרפיה ופיברומיאלגיה- איבחון ודרכי טיפול

שלום לכם!

בפוסט זה אדבר על סינדרום יחסית שכיח באוכלוסיה אך מאוד קשה לאיבחון ולטיפול- פיברומיאלגיה (FIBROMYALGIA).

פיברומיאלגיה (FMS) הוא מצב כרוני של כאבים מפושטים במערכת השלד-שריר אשר אל כאבים אלו מצטרפות תופעות כמו הפרעות שינה ושינויים רגשיים התנהגותיים. שכיחות הסינדרום באוכלוסיה הוא כ4% כאשר באוכלוסיה הבוגרת שכיחות הופעת הסינדרום גבוהה יותר בקרב נשים.

הדרך לאיבחון התופעה ארוכה ומתישה לרוב המטופלים. ברוב המקרים הסימפטומים אינם חד משמעיים ויכולים להוות אינדיקציה לפתולוגיות אחרות ולכן המטופלים עוברים סדרה ארוכה של בדיקות ואיבחונים ע"י רופאים שונים (אורטופדים, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי משפחה) וברוב המקרים תוצאות הבדיקות מראות שהכל בסדר, נתון שמוסיף לתיסכול, ללחץ ותחושת הייאוש של המטופלים, שאף אחד לא יודע בעצם ממה הם סובלים!

תחושות התיסכול והייאוש האלה יכולות להסביר מדוע אחד הסימפטומים של פיברומיאלגיה הוא שינויים אישיותיים/רגשיים.

האיבחון של התופעה כפיברומיאלגיה מגיע לאחר שלילה של כל הפתולוגיות האחרות שיכולות להתאים לאותם סימפטומים, כלומר: "אם זה לא זה ולא זה ולא זה…אז זה פיברומיאלגיה!"

דווקא לאחר שניתנת האבחנה של פיברומיאלגיה, המטופל מרגיש פתאום טיפה טוב יותר, מכיוון שסופסוף מישהו יודע ממה הוא סובל! יש אישור כתוב לבעייתו וזה מוריד מעט מתחושות הלחץ והתיסכול שלו.

קריטריונים שכיחים בפיברומיאלגיה:

  1. ככאבים מפושטים בגב ובכל הגפיים הנמשכים לפחות 3 חודשים
  2. ררגישות גבוה במישוש נקודות באזורים ספציפיים בגוף, לפחות 11 נקודות מתוך 18 כאשר ב- 9 נקודות הרגישות חייבת להיות סימטרית (אותה נקודה רגישה גם בצד ימין וגם בצד שמאל של הגוף).

פיברומיאלגיה יכולה להיתפתח בהדרגה לאורך זמן או להופיע בבת אחת לאחר טראומה פיזית או דחק נפשי.

תחושות הכאב שהמטופלים מתארים הן כאב קבוע, מפושט, עמוק בעיקר בשרירים, כאשר יכולות להיות תקופות של התקפים (תחושות מוגברות של כאבים) המופיעות באופן ספונטני.

סימפטמים נילווים לסינדרום הפיברומיאלגיה כוללים שינויים רגשיים, אובדן זיכרון לטווח קצר, סחרחורות, איבוד הכרה,שינה לא סדירה, עייפות מוגברת בשעות היום, נוקשות בוקר בשרירי הגוף, תחושות נימול ועיקצוץ בגפיים ובגוף.
אכן, תופעה מאוד מאוד לא נעימה!

הטיפול בפיברומיאלגיה, כפי שניתן להתרשם מאוסף הסימפטומים המרשים שמופיע בה, כולל טיפול מולטי דסיפלינרי, כלומר טיפול תרופתי-התנהגותי- פיזיקלי.

הטיפול התרופתי- התנהגותי כולל בד"כ תרופות אנטי דיכאוניות (tricyclis), תרופות לטיפול באפילפסיה (pregabalin) ,טיפול פסיכולוגי, תזונאית, יוגה- מדיטציה. הטיפול הפיזיקלי שנמצא יעיל להקלה בסימפטומים כולל רחצה בבריכה מחוממת, תוכנית אימונים אישית המותאמת ליכולות המטופל הכוללת תרגיליםאירובים וחיזוקים כלליים של הגוף, עיסויים- פיזיותרפיה.

במחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות נמצאו הוכחות להופעת נקודות טריגר (TRIGGER POINT), אותן " גולות" כואבות המתפתחות בשרירים , אצל מטופלים המאובחנים עם פיברומיאלגיה ונמצא שישנה השפעה של אותן נקודות על העצמת תחושות הכאב בחולי הפיברומיאלגיה.

דיקור מערבי (DRY NEEDLING) נמצא ככלי יעיל ביותר לטיפול באותן נקודות טריגר וכתוצאה מכך יכול להקל באופן משמעותי על תחושות הכאב בחולי פיברומיאלגיה ……..ועל כך במאמר הבא….:)

איחולי בריאות!

שי

פורסם בקטגוריה מאמרים | עם התגים , , , , , , , , , , | תגובה אחת

אני דוקר ….וזה עושה לך טוב!

שלום חברים,

יש לי מזל רב שהתברכתי במקצוע מרתק וממלא שכל הזמן מאתגר אותי,מפתיע אותי ומחדש את העבודה היומיומית עם אנשים. . אני מאוד שמח לשתף אותכם בטכניקה טיפולית מדהימה – דיקור יבש

"דיקור יבש" היא אחת הטכניקות החדשות שנכנסות בשנים האחרונות לתחום הטיפולי בכאבים במערכת המוסקלו- סקלטלית (שריר-שלד).
כ
שאני חושב על זה קצת יותר לעומק אני מגלה שמסלול החיים שלי הוביל אותי לטכניקה הזאת בצורה מאוד ישירה:
כנער,ביליתי ב"עמק האלכוהול" בקריות,
גרתי בראשון לציון ובסופו של דבר התחתנתי עם מדקרת סינית,
אי אפשר להתחמק מזה!!!

ועכשיו ברצינות, במהלך עבודתי אני נתקל במטופלים המתלוננים על כאבים שמקורם במערכת השלד שריר וכאשר ממששים את האזור הכאוב, אצל רובם המוחלט קיימות נקודות טריגר (trigger points), אותה "גולה" בשריר שבמישוש מפיקה כאב מאוד חזק ולעיתים קרובות גם הקרנה של כאב במסלול מסויים לאורך הגפה.

נקודות הטריגר מתפתחות בשרירים מסיבות רבות, כגון: יציבה לא נכונה, תנוחות עבודה לא נכונות הנמשכות לאורך זמן (ישיבה מול מחשב, נהיגה),טראומה כגון תאונת דרכים, מחלות רקע ועוד.

אותה נקודת טריגר, חוץ מהיותה כואבת, היא גם גורמת לשריר שהיא נמצאת בו להיות חלש יותר וכתוצאה מכך טווחי התנועה במפרק שאותו שריר מפעיל יהיו ירודים, דבר שיגרום לאדם להפחית את השימוש באותו שריר, מה שיחליש אותו עוד יותר וכך מתפתח מעגל כאב כרוני שככל שחולף הזמן נהיה קשה יותר ויותר לצאת ממנו.

כפיזיותרפיסט הוליסטי,אני מבצע ראיון ובדיקה מקיפה על מנת לאבחן מהו מקור הבעיה ומדוע אותו מטופל שהגיע אלי  מתלונן על סוג כזה או אחר של כאב.

טכניקות הטיפול שלי יעילות בטיפול באותם כאבים אך חשתי שאני זקוק לכלי חדש  יותר, חד ומדויק שיכול לתת הקלה מהירה ומיידית לאותו כאב, וכך הגעתי ללמוד את הדיקור היבש.

הדיקור היבש, בשונה מהדיקור הסיני, אינו מתייחס לנקודות דיקור לאורך מרידיאנים אנרגטיים הזורמים בגוף ואף אינו שטחי כדיקור הסיני. במציאת נקודת הטריגר הרלוונטית לבעייתו של המטופל, אני מדקר ספציפית את אותה נקודה ( יכולות להיות מספר נקודות באותו שריר) למשך מספר שניות והאפקט הוא מ-ד-ה-י-ם!!!

דוגמאות מהשבוע האחרון:
מטופל ותיק פנה אלי עם תלונה של גב תפוס וקושי רב בקימה מישיבה עקב כאבים בגב.
דיקור של מספר שרירים לאחר שאבחנתי אילו שרירים מגבילים את התנועה,שנמשך מספר דקות, ולמרבה הפתעתו של המטופל,הגב השתחרר כמעט לחלוטין!
הוא אפילו ניסה שוב ושוב לקום מישיבה כדי לראות שאכן כבר לא כואב. טכניקה מדהימה!

דוגמא נוספת, לפני מרתון ת"א האחרון פנו אלי מספר רצים עם כאבים בעיקר בגפה תחתונה ,כתוצאה מהגברת העומס לקראת המירוץ, לאחר אבחון של מקור הבעיה הם טופלו גם בדיקור יבש והתוצאות היו מדהימות- הספיק ברוב המקרים בין טיפול אחד לשניים עם הדרכה ספציפית לחיזוקים ומתיחות בבית והכאבים חלפו או פחתו לעוצמות מינימליות!!!

מהלך הטיפול מאוד פשוט,לאחר האבחון ומציאת "נקודת הכאב" -הטריגר פוינט,אני מבצע דיקור בעזרת מחט (המוכרת מהדיקור הסיני) בנקודה עצמה והפידבק המתקבל מהשריר ומהמטופל הוא מיידי. לאחר מספר שניות של דיקור אני מרגיש שאותה נקודה כבר לא קיימת! המטופל מרגיש הקלה מידית בכאב שהוא חש בתחילת הטיפול.

כיום רק פיזיותרפיסטים שעברו את ההכשרה הספציפית שאני עברתי מוסמכים לטפל בטכניקת הדיקור היבש. נכון להיום אין אישור של קופות החולים לפיזיותרפיסטים שלהם לטפל בטכניקה זו במסגרת הטיפולים הניתנים בקופה.  מכיוון שטכניקה זו מאושרת בחוק ע"י משרד הבריאות כטכניקת טיפול לגיטימית ניתן לקבל החזרים מחברות הביטוח על טיפולים אלו מבלי לחכות שבועות או חודשים לתור שיתפנה במכון של הקופה.

אני כל כך שמח שנוסף לי כלי טיפולי כל כך מיוחד ויעיל שהצליח להפתיע אפילו אותי באפקטיביות שלו בהורדת כאבים.

אתם מוזמנים להכנס לקישור המצורף ולקבל "טעימה" (לא יבשה) מהטיפול ב"דיקור היבש"
אשמח לענות על כל שאלה ועניין בנושא.

שי

פורסם בקטגוריה דיקור יבש | עם התגים , , , , , , , , , , , | תגובה אחת

לעבוד תחת אש…

שלום חברים,

עוברים עלינו ימים לא קלים, בלשון המעטה… שבוע של מציאות חדשה-ישנה שמרימה פעם בכמה זמן את ראשה המכוער ומזכירה לנו מה קורה באמת מתחת לפני השטח. תחושות חזקות של ייאוש, שנאה, חרדה ורווחה ,אחדות ואהבה שמתחלפות אחת בשנייה במהירות ועל פי קצב הארועים, שבוע מתיש…..

חלק ניכר מהשבוע שלי אני עובד באשדוד. עיר מקסימה עם אנשים חמים וחוף ים משגע, שהקליניקה ממוקמת ממש לידו וכך יוצא לי בכל פעם שאני מגיע לעבודה להנות ממנו.

ביום חמישי נסעתי כהרגלי לעבודה בבוקר באשדוד. למרות המצב והטילים והבלאגן החלטתי ( כנראה באי שפיות זמנית…) שהעבודה והמטופלים מספיק חשובים לי כדי שאגיע באותו יום לעבודה. עם כניסתי לאשדוד קיבלה אותי סירנה מחרישת אוזניים. זה קורה באמת! זה לא מנותק ממני, זה לא קורה "לאיזה מושב מרוחק ליד עזה.." זה פה ועכשיו. פעלתי על פי הנוהל והתפללתי להגיע בשלום לקליניקה.. נאלצתי לעצור עוד פעמיים בדרך בגלל האזעקה עד שהגעתי. אוווףףף…..

למה?

מדוע התסריט הזה חוזר כל פעם ורק מתגבר בעוצמות שלו? ואם זה המצב היום מה יהיה בעוד כמה  שנים? בפעם הבאה? עד לאן נגיע?ואולי השאלה החשובה מכולן:" האם יכול להיות שיש לי השפעה על כל מה שקורה פה?"

נראה שכל אחד ואחד במדינה הזאת, מהצפון ועד הדרום ,חווה מצב כזה של מצוקה וחרדה בעקבות המצב הבטחוני: תושבי הדרום בשנים האחרונות, תושבי המרכז במלחמת המפרץ, תושבי הצפון במלחמת לבנון השניה והצפון הרחוק בימים שעוד היינו בלבנון. לאט לאט מחלחלת לי ההבנה שכולנו שטים בסירה אחת.

סירה זאת מפליגה במים סוערים לא מהיום. התחלנו את המסע לפני אלפי שנים  כסירת הצלה קטנה , שהלכה והתרחבה עם השנים לספינת אם גדולה.

דפנות הסירה הן הקשר בינינו ועל דופן הסירה חרותות המילים "ערבות הדדית".

לכל אורך ההיסטוריה, כשהקשר בינינו היה חזק, הסירה הזאת שטה בבטחה, למרות הקשיים.  אבל כשהתרחקנו איש מחברו, היא התחילה לשקוע, כמו שקורה היום והיא מאיימת להטביע את כולנו ביחד איתה.

המציאות, בעיקר בשנים האחרונות ,עולה על כל דימיון: פגיעה קשה בכלכלת ארה"ב ומיתון, אביב ערבי ששינה את המציאות במזרח התיכון וגרם לחילופי מנהיגים שמעטים האמינו שאפשרי (סאדאם חוסיין, קדאפי, מובראק..), כישלון של איחוד גוש האירו שגרם לאבטלה קשה ומשבר כלכלי קשה באירופה, אסונות טבע שמאיימים על קיומנו. כולנו בסירה אחת והסירה הזאת מטלטלת היטב.

אני מרגיש כי כל הסממנים הללו נובעים משורש אחד- מהפילוג והאדישות כלפי הזולת. זה הסדק שנפער בבטן הסירה המשותפת שלנו. ההתמודדות עימו חייבת לעלות לראש סדר העדיפויות.

כמובן שחשוב לטפל במצוקות הדחופות  ובראש ובראשונה בבטחון האזרחים והילדים פה. אך במקביל אסור לשכוח שהפתרון האמיתי לבעיות הבטחוניות , החברתיות, הכלכליות והקיומיות שלנו דורש טיפול רציני ומעמיק ושיטתי במערכת היחסים בינינו. דרושה לנו "ערבות הדדית".

ערבות הדדית היא אותה תחושת בטחון פנימי, תחושה של רוגע שאני מרגיש כשכל השאר דואגים לי. ואני דואג להם. כמו משפחה. יש למצב הזה ביטוי ממש בימים אלו , בגילויי הסולידריות של תושבי הצפון והמרכז לתושבי הדרום, ביחס של האזרחים לחיילי צהל והמילואים. ביחסים החדשים שפתאום מתגלים עם השכנים בבנין, נהגים בכביש, המוכר במכולת. יש תחושה שנהיינו, קצת,  יותר סבלנים אחד לשני, קצת יותר מוכנים לעזור אחד לשני.

ההרגשה הזאת היא הרגשה חמה, מלטפת וכל כך אמיתית, שכל ישראל " ערבים זה לזה" , אותה הרגשה שכל אחד מאיתנו מייחל לה עמוק בפנים.

אני מאחל ומתפלל שנוכל להרגיש ולהתנהג  בערבות ובסולידריות אחד לשני כל הזמן ולא רק בזמנים של לחץ וחרדה ואינשאללה נוכל לשנות את המציאות הקשה והמאתגרת שאנו נמצאים בה למציאות של שיתוף, אהבה,פרגון  ושפע גשמי ורוחני לכל האנשים שנמצאים משני צידי הגדר במקום המדהים הזה שנקרא ארץ ישראל.

שי

פורסם בקטגוריה בנימה אישית | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

מדוע כדאי לעבור ניתוח להחלפת מפרק ירך בגיל מאוחר

ניתוחי רביזיה במפרק הירך
שלום לכם!
חלק לא מבוטל ממטופלי הם מטופלים שעברו ניתוחים להחלפת מפרקים, כאשר הניתוחים הנפוצים ביותר הם ניתוח להחלפת מפרק הירך (thr) וניתוח להחלפת מפרק הברך (tkr).
למרות שניתוחים אלו מאוד נפוצים ומוצלחים ברובם העיקרי הם עדיין ניתוחים שדורשים זמן התאוששות של מספר חודשים , הכאבים נמשכים ומלווים את השיקום בחודשים הראשונים לאחר הניתוח ולעיתים גם חצי שנה מהניתוח ודרושה המון סובלנות ואורך רוח מהמטופל אך גם מהמטפל.
אחת ההחלטות העיקריות העומדות בפני המטופל המועמד לניתוח להחלפת מפרק היא מתי לעשות את הניתוח ואני אסביר: לפרוטזה המחליפה את המפרק יש אורך חיים מוגבל. העומס המופעל על הפרוטזה בעקבות הניידות ופעילות המטופל גורמת לשחיקה. הפרוטזות היום הן בעלי אורך חיים שנע בין 15 ל-20 שנה בממוצע. מכיוון שאדם ממוצע חי היום בסביבות 75-80 שנה זהו בהחלט שיקול האם לעבור את הניתוח הזה בגיל יחסית מוקדם ( 55-60) או למשוך את הכאבים עוד כמה שנים ואז לעבור את הניתוח. כמובן שעדיף לעבור ניתוח אחד כזה במשך החיים ואם למטופל יש אפשרות ל״סחוב״ את הכאב עוד כמה שנים ורק אז לעבור את הניתוח הוא מגדיל את הסיכוי שזהו הניתוח היחידי שהוא יעבור לבעיה כזאת.
מצד שני…. יכולת ההתאוששות של המטופל מניתוח כזה הרבה יותר טובה כאשר הוא צעיר ובריא ( במקרה הטוב) מאשר בגיל מבוגר יותר.

בדרך כלל ההחלטה מתקבלת לאחר שהמטופל מתייעץ עם אורטופד מומחה ולעיתים גם עם הפיזיותרפיסט המטפל.
השיקול העיקרי שמחליט בסופו של דבר הוא כמה נפגעת איכות החיים עקב הכאבים

אם הכאבים במפרק פוגעות באיכות החיים ויכולת הניידות של המטופל בביתו ובחיי הקהילה, זוהי אינדיקציה בד״כ לעבור את הניתוח.
במידה והמטופל פעיל ונייד בביתו ובקהילה עם הכאבים שקיימים, בד״כ מומלץ לטפל שמרנית ( פיזיותרפיה, חיזוקי שרירים, משככי כאבים) ולקוות שהמצב לא יחמיר.

במידה והמטופל נזקק לעבור ניתוח שני באותו מפרק, הדבר נקרא רביזיה (JOINT REVISION), כלומר ניתוח לתיקון השחיקה שנוצרה במפרק ובמקרה הגרוע החלפה כוללת של השתל השחוק בשתל חדש.

כמובן שלאחר הניתוח דרושה פיזיותרפיה אינטנסיבית על מנת להחזיר את המטופל כמה שיותר מהר לחיים פעילים ועצמאיים ככל שניתן.
חשוב לי לציין שהניתוחים המבוצעים כיום הם מאוד מוצלחים, רוב המטופלים מתאוששים מהם יחסית מהר וחוזרים לחיים פעילים בקהילה באיכות חיים טובה יותר מאשר הייתה לפני הניתוח.
איחולי בריאות לכולם!
שי

אין לראות במאמר הנ״ל ייעוץ רפואי מסוג כלשהו, חשוב להתייעץ עם אורטופד מומחה בנוגע לכל בעיה או כאב לפני ששוקלים לבצע את הניתוח

פורסם בקטגוריה מאמרים | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה